Dojazd w pobliże

Odwiedź nas samochodem, autobusem, rowerem, pieszo lub… na nartach

Strategiczne położenie schroniska górskiego na Hali Krupowej sprawia, że możecie dostać się do nas na wiele sposobów. Prowadzi tu kilkanaście szlaków turystycznych dostosowanych do potrzeb różnych wędrowców. W związku z tym bez problemu możecie odwiedzić nas pieszo (korzystając z jednej z sąsiadujących ścieżek), przyjechać rowerem górskim czy na nartach.

Bez obaw – posiadamy również specjalne rozwiązania dla zmotoryzowanych! Z uwagi na górzysty teren w okolicy, zalecamy pozostawiać samochody na najbliższym parkingu znajdującym się w Sidzinie Wielkiej Polanie. Aby tam dotrzeć należy skręcić w stronę Sidziny z drogi łączącej Jordanów z Suchą Beskidzką (jadąc z Jordanowa w lewo, około 2 km za miejscowością). Następnie (po ok. 6 km - vis-a-vis przystanku PKS Sidzina Dąb) należy skręcić w prawo, by po dziesięciu minutach dojechać do przystanku Sidzina Wielka Polana. Tam, obok przystanku lub na parkingu leśnym, gdzie można zostawić samochód, podążając za czarnymi znakami po niecałej godzinie ujrzycie schronisko górskie na Hali Krupowej. Do Wielkiej Polany można dojechać również od strony Zubrzycy Górnej (na rozwidleniu dróg pod szkołą należy skręcić w prawo). W pobliże naszego ośrodka górskiego prowadzi też droga łącząca Skawicę z Juszczynem.

Z Sidziny Wielkiej Polany, na życzenie gości, umożliwiamy przetransportowanie ich wraz z bagażem na teren schroniska na Hali Krupowej. Co więcej, nie musicie obawiać się zimy! Śnieg na drodze gospodarczej w okresie opadów jest regularnie ubijany gąsienicami skutera śnieżnego, dzięki czemu Halę Krupową można komfortowo odwiedzać niezależnie od pory roku i korzystać z uroków Beskidu Żywieckiego.

Na Halę Krupową można dotrzeć również dzięki transportowi publicznemu. Najpopularniejszy dojazd do Skawicy to wykorzystanie mikrobusów kursujących na trasie Kraków-Zawoja. Stamtąd, aby dotrzeć do schroniska górskiego, należy kierować się niebieskim szlakiem. Drugą alternatywą są mikrobusy relacji Nowy Targ – Zubrzyca. Po dotarciu na miejsce należy również podążać niebieskim szlakiem przez Policję lub drogę gospodarczą. Co więcej, wybór drogi gospodarczej zapewni pierwszą dawkę malowniczych krajobrazów górskich, które potowarzyszą Wam podczas pieszej podróży w stronę schroniska na Hali Krupowej.

Dokładny spis wszystkich szlaków turystycznych prowadzących do nas znajdziecie tutaj.