Zapraszamy na Halę Krupową!

Hala Krupowa

Położenie to nasz atut!

Schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na Hali Krupowej zlokalizowane jest w Paśmie Babiogórskim, na granicy Beskidu Żywieckiego i Makowskiego. Nasz ośrodek w górach znajduje się 10 kilometrów na północny-wschód od jednego z najpopularniejszych obiektów turystycznych tego regionu – szczytu Diablak, należącego do masywu górskiego Babia Góra. W pobliżu znajdziecie również większe miejscowości, takie jak Zawoja, Jordanów i Zubrzyca, które pozwolą Wam zapoznać się z miejscową architekturą, kulturą czy kuchnią.

38 miejsc, 6 przestronnych pokoi

W schronisku górskim na Hali Krupowej znajdziecie aż 38 miejsc noclegowych znajdujących się w 6 wygodnych i przestronnych pokojach. Do Waszej dyspozycji oddajemy:

 • 2 pokoje dwuosobowe (jeden z prywatną toaletą)
 • 2 pokoje czteroosobowe
 • 1 pokój dziesięcioosobowy
 • 1 pokój szesnastoosobowy

(obowiązujące ceny dla poszczególnych pokoi dostępne w zakładce Cennik)

Dzięki takiemu rozwiązaniu schronisko górskie na Hali Krupowej dostosowane jest do potrzeb praktycznie każdego turysty. Odwiedzają nas zarówno pary, jak i rodziny czy przechodni wielbiciele wspinaczek. Nasza oferta dostosowana jest do zapotrzebowania różnego typu gości, co pozwoli Wam poznać u nas interesujących ludzi, którzy mogą stać się dla Was inspiracją na długie lata.

W zależności od wybranego lokum, na wyposażeniu naszego schroniska górskiego znajdziecie m.in.:

 • Komfortowe łóżka zwykłe i piętrowe
 • Poduszki, koce i kołdry
 • Stoły i krzesła
 • Szafy wyposażone w wieszaki
 • Półki

Hala Krupowa przygotowana jest również na wizytę wielbicieli zimowisk górskich! Nasze pokoje wyposażone są w centralne ogrzewanie, dzięki czemu nawet w najchłodniejsze dni roku znajdziecie u nas ciepłe i przytulne schronienie w górach będące świetną bazą wypadową dla par, rodzin i pozostałych miłośników wędrówek. 

Poczuj atmosferę gór

Schronisko na Hali Krupowej to drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim. Panująca w nim atmosfera, unoszący się zapach drewna oraz wyjątkowi gospodarze pozwolą Wam poczuć się komfortowo i odprężyć spoglądając na krajobraz Beskidu Żywieckiego.

Na parterze naszego schroniska górskiego znajdziecie bufet turystyczny oraz przestronną jadalnię mieszczącą ponad 30 osób. W ramach bufetu możecie zdecydować się na dania zarówno ciepłe, jak i zimne, gorącą herbatę lub kawę, ciasto, słodycze dla Waszych pociech, piwo czy inne napoje chłodzące. W schronisku na Hali Krupowej możecie zaopatrzyć się także w niezbędne mapy, przewodniki czy książki na temat Beskidu Żywieckiego i okolic oraz zakupić pocztówki czy pamiątki dla najbliższych. Znajdziecie tu również wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą się Wam na turystycznym szlaku podczas górskich wędrówek.

Na piętrze zlokalizowane są mniejsze pokoje gościnne wraz z pomieszczeniami wyposażonymi w prysznice i toalety. Najbardziej przestronna łazienka znajduje się w piwnicy schroniska górskiego.

Zapraszamy wycieczki i grupy zorganizowane!

Schronisko PTTK na Hali Krupowej jest otwarte na współpracę z grupami zorganizowanymi. Zapraszamy wycieczki szkolne, obozy wędrowne, członków rajdów górskich, zimowisk czy kolonii. Dzięki możliwości zapewnienia całodziennego, smacznego wyżywienia domowej roboty, stanowimy świetny punkt wypadowy dla większych grup turystów. Ponadto, w naszym schronisku znajduje się także baza Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR), dzięki czemu możemy zaoferować pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków.

 

Kontakt ze schroniskiem:

 • telefon (od godz. 16.00): 18 447 50 05 lub 607 033 997
 • e-mail: krupowa@o2.pl
 • adres: Schronisko PTTK na Hali Krupowej, 34 - 236 Sidzina
 • nr konta: 29 1320 1537 1384 9351 2000 0001