angielska wersja niemiecka wersja

hala_krupowa_new
zima-wiosna-2016-176
3

Zapraszamy na Halę Krupową!

Położenie to nasz atut!

Schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na Hali Krupowej zlokalizowane jest w Paśmie Babiogórskim, na granicy Beskidu Żywieckiego i Makowskiego. Nasz ośrodek w górach znajduje się 10 kilometrów na północny-wschód od jednego z najpopularniejszych obiektów turystycznych tego regionu – szczytu Diablak, należącego do masywu górskiego Babia Góra. W pobliżu znajdziecie również większe miejscowości, takie jak Zawoja, Jordanów i Zubrzyca, które pozwolą Wam zapoznać się z miejscową architekturą, kulturą czy kuchnią.

Poczuj atmosferę gór

Schronisko na Hali Krupowej to drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim. Panująca w nim atmosfera, unoszący się zapach drewna oraz wyjątkowi gospodarze pozwolą Wam poczuć się komfortowo i odprężyć spoglądając na krajobraz Beskidu Żywieckiego.

Na parterze naszego schroniska górskiego znajdziecie bufet turystyczny oraz przestronną jadalnię mieszczącą ponad 30 osób. W ramach bufetu możecie zdecydować się na dania zarówno ciepłe, jak i zimne, gorącą herbatę lub kawę, ciasto, słodycze dla Waszych pociech, piwo czy inne napoje chłodzące. W schronisku na Hali Krupowej możecie zaopatrzyć się także w niezbędne mapy, przewodniki czy książki na temat Beskidu Żywieckiego i okolic oraz zakupić pocztówki czy pamiątki dla najbliższych. Znajdziecie tu również wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą się Wam na turystycznym szlaku podczas górskich wędrówek.

Na piętrze zlokalizowane są mniejsze pokoje gościnne wraz z pomieszczeniami wyposażonymi w prysznice i toalety. Najbardziej przestronna łazienka znajduje się w piwnicy schroniska górskiego.

Zapraszamy wycieczki i grupy zorganizowane!

Schronisko PTTK na Hali Krupowej jest otwarte na współpracę z grupami zorganizowanymi. Zapraszamy wycieczki szkolne, obozy wędrowne, członków rajdów górskich, zimowisk czy kolonii. Dzięki możliwości zapewnienia całodziennego, smacznego wyżywienia domowej roboty, stanowimy świetny punkt wypadowy dla większych grup turystów. Ponadto, w naszym schronisku znajduje się także baza Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR), dzięki czemu możemy zaoferować pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków.

Dowiedz się więcej

Zapisz